Преминете към основното съдържание
Денонощен Спешен център Денонощен Спешен център:
02/ 9230 389
Регистратура ДКБ Регистратура ДКБ
02/ 9230 592
Дарителска сметка

Пресцентър

НачалоПресцентър Новини

ПОЗДРАВ НА ИЗП. ДИРЕКТОР НА УМБАЛ "АЛЕКСАНДРОВСКА" ПРОФ. АТАНАС ЙОНКОВ КЪМ МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ НА БОЛНИЦАТА В МЕЖДУНАРОДНИЯ ДЕН НА СЕСТРИНСТВОТО

Основна снимка на страницата

Уважаеми колеги,

За мен е удоволствие и чест да ви приветствам в днешния 12 май, в който светът отбелязва Международния ден на сестринството! Винаги съм хранил искрено уважение към професионалистите по здравни грижи за това, че вашият труд е значим колкото на лекаря и въпреки кризата в здравната система, имате куража да останете в България и да се справяте с предизвикателствата в името на човешкия живот и здраве.

Професията, която сме си избрали дава смисъл на живота ни и е наша съдба. Тя изисква не само знания и умения, но и устойчивост, прецизност и висока степен на отдаденост. Истина е, че често ни изправя пред трудни изпитания и ни поставя на предела между надеждата и отчаянието, но всички знаем, че тя не е просто работа, а призвание, за което са нужни воля, дух, морал и сърце.

Благодаря ви за всеотдайността и професионализма, за това, че носите с достойнство и чест кръста на професията и за безспорния ви принос към пълноценния живот и авторитета на Университетска болница „Александровска” на лечебно-диагностичен и образователен център с национално значение! Вашата отговорност и професионална отдаденост в името на здравето на пациентите, е в основата на нашия успех.

На всички пожелавам здраве, вдъхновение, сила на духа, много лични и професионални успехи!

Честит празник!

Проф. д-р Атанас Йонков, дм
Изпълнителен директор на УМБАЛ „Александровска”